Google Desktop 5.9.1005.12335 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Google Desktop 5.9.1005.12335

Program properties
Rozmiar 117.19 MB
Wydawca
Strona internetowa http://desktop.google.pl/
Licencja Freeware
Data wysłania 1.4.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 101

Opis wydawcy

Google Desktop to program służący do przeszukiwania zgromadzonych w komputerze plików (m.in. dokumentów, e-maili, muzyki, zdjęć, chatów oraz historii przeglądanych stron WWW) oraz pozwalający na dodanie użytecznych gadżetów i pluginów rozszerzających funkcjonalność i integrujących z rozmaitymi aplikacjami zarówno sieciowymi (czytnik RSS, Gmail, Google Notebook, etc.) jak i lokalnymi.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu Google Desktop indeksuje wybrane pliki. Wyniki przeszukiwania można przejrzeć przez przeglądarkę internetową (co nie oznacza, że są dostępne w sieci, przeglądarka łączy się z programem lokalnie), layout jest przy tym bardzo podobny do używanego w wyszukiwarce Google. O ile we wrześniu 2011 roku, Google ogłosił zakończenie projektu Google Desktop tj. wszystkich stowarzyszonych elementów wchodzących w jego skład – API, serwisy, pluginy i widgety, program jest nadal dostępny..

Typy plików przeszukiwanych przez program to e-maile, Gmail, Outlook, Outlook Express, Netscape Mail, Mozilla Mail, Mozilla Thunderbird, historia odwiedzanych stron w przeglądarkach

Internet Explorer, Netscape Navigator / Firefox / Mozilla Suite, dokumenty Word, Excel, PowerPoint, OpenOffice, historia czatów z komunikatorów AOL Instant Messenger, Google Talk, MSN Messenger i inne, PDF, muzyka, wideo, zdjęcia, obsługa innych typów plików jest możliwa dzięki pluginom, m.in. pliki Torrent, archiwa 7z, ARJ, bz2, CAB, gz, tar, RAR, ZIP.

Do tego istnieje możliwość rozszerzenia o inne typy plików/danych poprzez odpowiednie wtyczki.

Przedmiotem kontrowersji w poprzednich wersjach programu była domyślnie włączona opcja przechowywania danych o poszczególnych komputerach na serwerach Google. W nowszych wersjach programu opcja jest domyślnie wyłączona, jednocześnie Google zapewnia o swojej polityce prywatności i uspokaja, że dane są przechowywane zgodnie z zasadami poufności. Istnieje także opcja szyfrowania danych, jednakże wiąże się to z oczywistym spadkiem wydajności.

Projekt Google Desktop oficjalnie został przez Google zakończony, jednak wersje archiwalne nadal są dostepne za pośrednictwem sieci i możliwe jest korzystanie z nich.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone