Secure Eraser 4.07 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Secure Eraser 4.07

Program properties
Rozmiar 4.00 MB
Wydawca
Strona internetowa https://www.ascomp.de/products/show/product/secureeraser
Licencja Freeware
Data wysłania 4.1.2012
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 2/5
  • Pobrań 47

Opis wydawcy

Secure Eraser to standardowe oprogramowanie pozwalające na bezpieczne usuwanie plików, bez możliwości odzyskania ich przez osoby trzecie, nawet z użyciem zaawansowanych narzędzi do odzyskiwania i odtwarzania danych. Jednakże pomimo porządnej funkcjonalności, program posiada irytujące, dyskwalifikujące wady.

 

Secure Eraser jest bezpiecznym narzędziem usuwanie plików, który pozwala usunąć wybrane pliki lub foldery bez szansy na ich odzyskanie. Obsługuje cztery metody usuwania danych, każda zgodna z inna normą: US DoD 5220.22-ME, US DoD 5220.22-M ECE, niemiecki standard, Peter Gutmann standard, jak i zastępowania nich losowymi danymi (dostępne także w okresie próbnym). Oprócz usuwania wskazanych przez użytkowników wybranych plików i folderów, program może także czyścić obszary systemowe, takich jak pliki tymczasowe, ślady pozostawiane przez przeglądarki i zawartość Kosza, używając tych samych bezpiecznych algorytmów usunięcia. Program Secure Eraser integruje się przy tym z Eksploratorem Windows pozwalając na dogodny dostęp do jego opcji po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.

Chociaż program jest darmowy do użytku osobistego, nie jest on tak atrakcyjną ofertą jak open source'owe rozwiązania, ze względu na wadliwie zaprojektowany sposób pracy: program wyświetla zachętę do zakupienia licencji przy KAŻDYM jego użyciu, co szybko przeradza się w bardzo denerwującą tendencję.

 

2/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone