Artha 1.0.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Artha 1.0.2

Program properties
Rozmiar 6.35 MB
Wydawca
Strona internetowa http://artha.sourceforge.net/wiki/index.php/Home
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.1.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 57

Opis wydawcy

Artha to darmowy wieloplatformowy angielski tezaurus, który działa całkowicie off-line i jest oparty na WordNet. Stabilne wersje do pobrania są obecnie dostępne dla systemów GNU / Linux i Microsoft Windows, został on także przetestowany na innych głównych środowiskach graficznych takich jak GNOME, KDE, Xfce, itp. oraz w systemie Microsoft Windows XP, Vista i 7. Artha jest udostępniany na zasadach GNU General Public License wersji 2.

Artha to poręczny tezaurus, który koncentruje się na wysokiej użyteczności, cechując się jednocześnie prostotą i łatwością użycia. Kluczem jest tutaj system WordNet: Artha wykorzystuje szeroką i głęboką bazę danych dostarczonych przez WordNet. W przeciwieństwie do innych słowników, które przechodzą on-line dla każdego wyszukiwania, Artha działa całkowicie off-line, dzięki swojej doskonałej bazie danych. Dalej, funkcja Hotkey Lookup: po naciśnięciu klawisza skrótu, po wybraniu jakiegoś tekstu w dowolnym oknie, Artha wyskakuje z wybranymi definicjami. Dalej program pozwala na wyszukiwanie z wykorzystaniem wyrażeń regularnych: kiedy słowo jest niejasne, można przyśpieszyć / zawęzić wyszukiwanie za pomocą wyrażenia regularnego, aby znaleźć to słowo, które użytkownik ma na myśli.

Artha jest także w stanie pokazać pasywne powiadomienia (porady w dymkach) zamiast stosowania przez okno wyskakujące, tak aby można było kontynuować pracę nieprzerwanie.

Ogólnie, dla każdego danego słowa, Artha przedstawia także słowa pokrewne, oraz synonimy, antonimy i inne podobne pojęcia. Sprawia to, iż jest to znakomite, open source'owe narzędzie dla każdego.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone