biber 0.9.9 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

biber 0.9.9

Program properties
Rozmiar 9.67 MB
Wydawca
Strona internetowa http://biblatex-biber.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.1.2012
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 40

Opis wydawcy

Pakiet Biblatex stworzony przez niemieckiego programistę imieniem Philipp Lehman staje się powoli ostatecznym narzędziem do zarządzania cytatami dla użytkowników LaTeX. Biblatex opiera się na czcigodnym BibTeX, jednakże tylko w celu sortowania i generowania przypisów. Jego głównym celem jest stanie się najlepszym i najbardziej uniwersalnym narzędziem do zarządzania cytatami na rynku.

Biber (klient biblatex) oferuje nadzór nad zbiorem funkcjonalności BibTeX dla użytkowników BibLaTeX. Oprócz standardowego BibTeX, oferuje także następujące funkcje: obsługa pełnego zakresu UTF-8 (Unicode 6.0), sortowanie przypisów w sposób całkowicie konfigurowalny, automatyczne kodowanie Bbl do dowolnego obsługiwanego formatu kodowania (obsługiwanie oznacza tutaj kodowania obsługiwane przez moduł Perl Encode), a także przetwarza wszystkie sekcje bibliografii w jedno przejście narzędzia oraz wyjście do graphviz, aby pomóc w wizualizacji skomplikowanych bibliografii z wieloma współużywanymi przypisami itd. Program obsługuje także cytowanie w formacie UTF-8 i odpowiednie nazwy (w pełni zgodny z UTF-8 silnik TeX)

Narzędzie to tworzy zestawy wejścia dynamicznie i pozwala łatwo zdefiniować statyczne wersje, wszystko za jednym zamachem.

Kolejne opcje to chociażby definiowane przez użytkownika mapowanie i likwidacja pól i entry types w źródłach danych. Można to wykorzystać, na przykład, by ignorować niektóre pola całkowicie. Inna funkcja to z kolei wsparcie dla powiązanych pozycji oraz programowalne etykiety (wsparcie BibLaTeX najbliższych BibLaTeX 2.x).

Program Biber to obecnie jedno z najbardziej rozbudowanych i najlepszych narzędzi na rynku w kategorii zarządzania przypisami w systemach TeX.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone