Terraria 1.1.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Terraria 1.1.2

Program properties
Rozmiar 195.31 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.terraria.org/
Licencja BOX
Data wysłania 4.1.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 4417

Opis wydawcy

Terraria to zręcznościowa gra komputerowa należąca do gatunku sandbox z elementami gier RPG, wydana przez niezależne studio Re-Logic 16 maja 2011 roku na platformę Microsoft Windows. Głównymi elementami gry są: wydobywanie surowców, przerabianie ich na na narzędzie i/lub elementy konstrukcyjne, budowa różnego rodzaju struktur oraz walka z szeroką gamą potworów. Jest ona jedną z najciekawszych niezależnych gier 2011 roku.

Gra została wydana 16 maja 2011 roku i szacuje się, że sprzedano jej 50 000 egzemplarzy pierwszego dnia, a w szczytowym momencie tego dnia jednocześnie w sieci grało 17 000 użytkowników. W przeciągu tygodnia sprzedaż gry wzrosła do 200 000 egzemplarzy, dzięki czemu Terraria stała się grą o największej sprzedaży tygodnia w systemie Steam, pokonując takie gry jak Wiedźmin 2: Zabójcy Królów czyPortal 2. Gra pozostawała na pierwszym miejscu na liście największej sprzedaży platformy Steam przez kolejne sześć dni, po czym spadła na miejsce drugie.

Terraria znana jest ze swojego podobieństwa do gry Minecraft oraz klasycznych gier wydobywczo-przygodowych.Podstawowa rogrywka obejmuje cykl dzień/noc, agresywne nocne potwory takie jak zombie czy latające gałki oczne, budowanie oraz rozwijanie postaci na podstawie wzrostu zdrowia/many i ekwipunku znalezionego podczas wydobywania. Gra posiada grafikę opartą na blokach, która nawiązuje do 16-bitowych sprite'ów obecnych w grach wydawanych na konsolę SNES.

Na początku gry gracz posiada w swoim ekwipunku miedziany topór, miedziany kilof oraz krótki miedziany miecz. Postać posiada 5 serc życia, co odpowiada stu punktowemu zdrowiu (w czasie rozgrywki można je zwiększyć do 400) oraz 0 gwiazd many. Kiedy gracz pierwszy raz pojawia się w nowym świecie, towarzyszy mu specjalna postać NPC zwana Guide, która potrafi wyjaśnić podstawowe mechanizmy gry. Kiedy gracz zbuduje swój pierwszy dom, Guide wprowadzi się do pierwszego wolnego pokoju dla bohaterów niezależnych, jeśli taki pokój zostanie zbudowany.

Program dostępny na platformie Steam za niecałe 10 Euro.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone