Darik's Boot and Nuke 2.26 beta Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Darik's Boot and Nuke 2.26 beta

Program properties
Rozmiar 10.06 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.dban.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.1.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 62

Opis wydawcy

Osobom, które chcą bezpiecznie i całkowicie opróżnić swój dysk twardy przed na przykład odsprzedaniem komputera lub dysku twardego, z pewnością warto polecić open source'owe, znakomite narzędzie Darik's Boot and Nuke (DBAN), pozwalając na znakomite, nieodwracalne i w stu procentach bezpieczne niszczenie zawartości dysku i oczyszczanie jej w celu uzyskania całkowicie czystego, łatwego do odsprzedania dysku.

Jest to narzędzie open source'owe, pozwalające na dość wygodne oczyszczanie dysków. Całość opiera się na pliku iso pobieranym przez użytkownika a następnie wypalanym na osobną płytę CD. Następnie umieszcza się płytę w napędzie i ponownie uruchamia komputer, a program automatycznie zostanie uruchomiony i wyświetli proste menu, pozwalające na dokładne skonfigurowanie zachowania programu, dokładności usuwania danych i wiele innych. Program pozwala na całkowite oczyszczenie dysku (wide nazwa: atomówka), z zachowaniem jednocześnie jego używalności. Jest to jednak program dość złożony i przeznaczony raczej dla zaawansowanych użytkowników; gdyż mniej zaawansowani mogą go nie opanować i dyskom może stać się krzywda. Dlatego pomimo wydajności programu, zalecamy jednoczesne daleko posuniętą ostrożność.

W końcu lepszy mądry Polak przed szkodą! Program może także sprawiać niewielkie problemy, jeśli chodzi o funkcjonalność na niektórych konfiguracjach, np. laptopach. Jednak i pomimo tego jet to znakomity produkt pozwalający na bezpieczne usuwanie danych.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone