GemRB 0.7 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

GemRB 0.7

Program properties
Rozmiar 4.98 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.gemrb.org/wiki/doku.php?id=start
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 123

Opis wydawcy

Program o nazwie GemRB2 to open source'owa implementacja klasycznego silnika napędzającego dwuwymiarowe gry role playing, zwanego Infinity Engine. Jest to silnik najbardziej znany jako element napędzający klasyczne gry z serii Baldur's Gate, a także Icewind Dale, Planescape Torment i wiele innych. GemRB2 to przy tym klasyczne, open source'owe oprogramowanie.

Jak najlepiej opisać to narzędzie? Jest to alternatywa dla Tutu, która skupia się na usunięciu wbudowanych w kod silnika ograniczeń Infinity Engine, zastępując je wieloma dużo bardziej rozbudowanymi rozwiązaniami. Nie jest to jednak połączenie np. trylogii Baldur's Gate w jedną całość, a jedynie zastąpienie klasycznego już (i dość zabugowanego) silnika nowszym i dużo lepszym. Program obecnie jest rozwinięty do tego stopnia, że można swobodnie rozgrywać w nim wszystkie gry z serii Baldur's Gate z pełna obsługa wszystkich ich elementów, od tak podstawowego jakim jest przejście gry, po bardziej zaawansowane jej kontrolowanie i modyfikowanie. Jest to bardzo ciekawe narzędzie, które warto polecić każdemu fanowi serii. Szczególnie, że jest ono cały czas rozwijane i planowane są nowe możliwości, jak wykorzystanie gry na innych platformach i obsługa dotykowego interfejsu.

GemRB2 działa także bardzo szybko i zgrabnie, sprawiając, iż korzysta się z niego po prostu z najwyższa przyjemnością.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone