CMUSphinx 0.70 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

CMUSphinx 0.70

Program properties
Rozmiar 14.65 MB
Wydawca
Strona internetowa http://cmusphinx.sourceforge.net/wiki/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 46

Opis wydawcy

CMUSphinx Toolkit to jedno z wiodących narzędzi na rynku programów do rozpoznawania mowy, pozwalające na wykorzystanie bardzo szerokich możliwości identyfikowania wypowiedzi, oraz wykorzystania ich w projektach wymagających tej funkcjonalności. Jest to przy tym program Open Source, dostępny całkowicie za darmo i cały czas rozwijany.

CMUSphinx Toolkit jest wiodącym zestawem narzędzi do rozpoznawania mowy oferującym wiele aplikacji i innych programów służących do tworzenia aplikacji mowy. CMU Sphinx Toolkit posiada szereg pakietów skierowanych do różnych zadań i zastosowań. Mogą się one czasami mylić, przeto oferujemy listę:

PocketSphinx - lekka biblioteka rozpoznawania mowy napisana w C.

Sphinxbase - Biblioteka wspomagająca, wymagana przez PocketSphinksa

Sphinx4 - regulowany, modyfikowalny moduł rozpoznawania napisany w Javie

CMUclmtk – narzędzia i model językowy

SphinxTrain - akustyczne narzędzia szkoleniowe modelu

Sphinx3 - dekoder do badań rozpoznawania mowy, napisany w C.

Autorzy zalecają przy tym korzystanie z dostępnych komunikatów, jak sphinxbase-0.7, PocketSphinx-0.7, sphinx4-1.0beta6 czy SphinxTrain-1.0.7.

Oczywiście, jak w każdym rozwijającym się projekcie, wiele rzeczy brakuje. Rzeczy takie jak budowanie fonetycznego modelu zdolnego nieskończenie rozpoznawać słownictwo, a także stosować postprocessing wyniku dekodowania, jest nadal w powijakach. Nie zmienia to faktu, iż Sphinx to znakomity zestaw narzędzi, skierowany do zaawansowanych użytkowników.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone