MinGW 20111118 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

MinGW 20111118

Program properties
Rozmiar 0.59 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.mingw.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.3.2012
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 67

Opis wydawcy

MinGW to niewielkie, minimalistyczne GNU dla systemu Windows, będące, jak nazwa wskazuje, minimalistycznym środowiskiem programistycznym dla rodzimych aplikacji Microsoft Windows. Jest to także całkowicie open source'owy, bardzo rozbudowany projekt skierowany do zaawansowanych użytkowników i programistów.

MinGW zapewnia kompletny zestaw narzędzi opartych na open source, potrzebnych do programowania i rozwoju rodzimych aplikacji MS Windows, a które nie zależą od jakiejkolwiek biblioteki zewnętrznej DLL. (program opiera się na wielu bibliotekach DLL dostarczonych przez sam Microsoft, jako części składowych systemu operacyjnego; Najbardziej znanym wśród nich jest MSVCRT.DLL, biblioteka dla Microsoft C). Kompilatory MinGW zapewniają dostęp do funkcjonalności Microsoft C Runtime i niektórych danego z języka autonomicznego. MinGW, jako minimalistyczny program, nie jest, i nigdy nie będzie próbą stworzenia środowiska POSIX do wdrożenia aplikacji POSIX na MS-Windows. Do tego służy Cygwin.

Niezależnie od tego, MinGW to narzędzie przeznaczone głównie do użytku przez deweloperów pracujących nad natywnym MS Windows, ale jest również dostępne do użytku na innych platformach. A teraz bardziej technicznie. MinGW zawiera: Portu GNU Compiler Collection (GCC), w tym C, C + +, Ada i Fortran, GNU binutils dla Windows (assembler, linker, kierownik archiwum), komendy instalatora (mingw-get) dla MinGW i MSYS w MS-Windows, Wrapper GUI (mingw-get-inst) dla instalatora wiersza poleceń, oraz MSYS,.oferowane jako alternatywa dla cmd.exe Microsoftu, która jest szczególnie przystosowana do korzystania z MinGW, w celu przenoszenia wielu aplikacji Open Source do MS Windows. Funkcjonalność dodatkowo zapewnia lekkie odgałęzienie z Cygwin-1,3, które zawiera niewielki wybór narzędzi uniksowych, wybranego w celu ułatwienia tego celu.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone