Phatch 0.2.7 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Phatch 0.2.7

Program properties
Rozmiar 13.67 MB
Wydawca
Strona internetowa http://photobatch.stani.be/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 4/5
  • Pobrań 52

Opis wydawcy

Phatch jest znakomitym edytorem grafiki rastrowej wykorzystywanym przez użytkowników do masowego przetwarzania cyfrowych grafik i fotografii. Phatch może być używany na komputerze jako samodzielny program z własnym lub na serwerze jako program konsoli. Program należy do kategorii tzw. wolnego oprogramowania.

Typowe działania obejmują zmianę rozmiaru, obracanie, przycinanie, konwersję, stosowanie cieni, zaokrąglanie narożników, perspektywę, odbicia i konwersje pomiędzy różnymi formatami obrazu. Phatch można również wykorzystać do zmiany nazwy lub kopiowania plików graficznych opartych na EXIF ​​lub IPTC Information Interchange .

Inspektor obrazu wbudowany w program może być użyty do zbadania tagów metadanych zapisanych w obrazach. Jest to szczególnie przydatne do zmieniania nazw lub kopiowania plików, ale także dla generowania danych takich jak daty, czas, dane przysłony lub prędkości migawki na zdjęciu. Wiele inspektorów może być otwarte jednocześnie w celu porównania wartości zmiennych z podglądem obrazu.

Przetwarzanie obrazu z Phatch odbywa się w Bibliotece Imaging Pythona. Phatch wykorzystuje Bazaar w połączeniu z Launchpad, odpowiedzialnym za koordynowanie jego rozwoju i tłumaczenia. Phatch ma API Pythona i jest rozszerzalny przez Pythona.

Wadą programu jest to, iż chociaż Phatch od źródła działa w systemie Windows i Mac OS X, nie ma żadnych gotowych instalatorów dla tych platform. Użytkownicy muszą sami skompilować swój program.

4/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone