blueMarine 0.9.RC2b Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

blueMarine 0.9.RC2b

Program properties
Rozmiar 15.63 MB
Wydawca
Strona internetowa http://alternativeto.net/software/blue-marine/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 3/5
  • Pobrań 41

Opis wydawcy

blueMarine jest oparta na zasadzie otwartego źródła aplikacją przeznaczoną do zarządzania fotografiami i ogólnego wspomagania cyfrowej pracy fotografików. Jest to program rozwijany w oparciu o platformyNetBeans / OpenIDE, oraz aliczany do niezwykle rozbudowanej i szerokiej kategorii prawdziwie wolnego oprogramowania.

Interfejs użytkownika blueMarine jest podobny do tego z Apple Aperture oraz Adobe Lightroom. Obsługuje wszystkie najważniejsze formaty fotograficzne (JPEG, PNG, TIFF), jak również wiele specyficznych dla twórców aparatów cyfrowych formatów RAW (CR2, CRW, DNG, MRW, NEF, PEF, SRF) oraz proponowanej przez Adobe normy DNG.

BlueMarine można importować zdjęcia z zewnętrznej pamięci lub aparatu i pozwala użytkownikowi organizować je swobodnie. Użytkownik może przypisać tagi w obu presetach wewnątrz programu, definiowanych przez użytkownika, oraz wykonać zapytania według różnych kryteriów. Zdjęcia mogą być organizowane poprzez funkcje Galleries and Trips. blueMarine zapewnia także obsługę geotagowania i jest w stanie wyświetlić mapy z geo-etykietami zdjęć.

Oprogramowanie jest rozszerzalna za pomocą systemu wtyczek. Jest to jeden z ciekawszych i bardziej rozbudowanych programów do zarządzania fotografiami i wspomagania naszej pracy jako fotografa. Oprogramowanie jak najbardziej polecamy! Szczególnie, ze jest to aplikacja jak najbardziej wieloplatformowa, pozwalająca się uruchomić zarówno na Windows, jak i Mac OS czy Linuxie.

3/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone