MeshLab 1.3.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

MeshLab 1.3.1

Program properties
Rozmiar 136.72 MB
Wydawca
Strona internetowa http://meshlab.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 60

Opis wydawcy

MeshLab, jest zaawansowanym narzędziem 3D do przetwarzania siatki. Jest to rozbudowany system oprogramowania, który jest dobrze znany w bardziej technicznych dziedzinach rozwoju i przenoszenia danych 3D. Jako wolne oprogramowanie jest używany zarówno jako kompletny pakiet, jak i zestaw bibliotek napędzających inne oprogramowanie.

MeshLab rozpoczął życie we Włoszech na Uniwersytecie w Pizie pod koniec 2005 roku. Jest to open-source ogólnego przeznaczenia, który ma za zadanie przetwarzanie typowych oraz nietypowych niestrukturalnych modeli 3D, które powstają wskutek skanowania 3D. MeshLab zorientowany jest na zarządzanie i przetwarzanie nieuporządkowanych oczek dużych siatki i oferuje zestaw narzędzi do edycji, czyszczenia, leczenia, kontroli, renderowania i przetwarzania tego rodzaju oczek.

Automatyczne filtry czyszczące siatki obejmują usunięcie powieleń, wierzchołków bez przypisań, krawędzi nie-różnorodnych, wierzchołków i twarzy NULL. Narzędzia Remeshing pozwalają programowi wspierać wysokie uproszczenie jakości oparte na Quadratic, różnego rodzaju powierzchni podziałowych i dwa algorytmy rekonstrukcji powierzchni z chmury punktów w oparciu o metodę rekonstrukcji Poissona. Do usuwania szumu, zazwyczaj obecnego w uzyskanych powierzchniach, MeshLab obsługuje różne rodzaje wygładzania z wykorzystaniem filtrów i narzędzi do analizy krzywizny i wizualizacji.

MeshLab jest dostępny dla większości platform, w tym Windows, Linux, Mac OS X, i z ograniczoną funkcjonalnością na IOS. System obsługuje wejście / wyjście w następujących formatach: PLY, STL, OFF, OBJ, 3DS, VRML 2.0, U3D, X3D i COLLADA.  

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone