OpenMPT 1.19.04 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

OpenMPT 1.19.04

Program properties
Rozmiar 41.50 MB
Wydawca
Strona internetowa http://openmpt.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 5.3.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 245

Opis wydawcy

Open ModPlug Tracker (w skrócie OpenMPT) to tracker napisany przez Oliviera Lapicque dla systemu operacyjnego Windows.

Początkowo rozwijany był jako wtyczka do przeglądarek internetowych umożliwiający odtwarzanie modułów muzycznych (plików stworzonych na przykład w programach IT, XM, czy też S3M). Z czasem z tej wtyczki rozwinął się także ModPlug Player.

Najbardziej charakterystyczną cechą ModPlug Trackera, zwłaszcza gdy porównać go z innymi programami tej klasy, jest jego prosty interfejs oparty na standardowych elementach systemu Windows. Dzięki temu jest on popularnym wyborem wśród początkujących twórców muzyki trackerowej, podczas gdy bardziej doświadczeni wybierają programy takie jak Renoise i Skale Tracker, które swym wyglądem przypominają klasycznego FastTrackera II.

Wśród obsługiwanych przez ModPlug Tracker formatów można znaleźć między innymi pliki IT (Impulse Tracker), XM (FastTracker Extended Module), MOD and S3M (Screamtracker), DLS, SF2 (Soundfont) i wiele innych. W grudniu 1999 Olivier Lapicque wysłał odpowiedzialne za odtwarzanie dźwięku fragmenty kodu źródłowego do Kenton Varda, by ten wzbogacił linuksowy odtwarzacz dźwięku XMMS o obsługę modułów muzycznych. Kod został udostępniony na zasadach licencji GPL, a następnie jako własność publiczna. Co więcej, wydzielono z niego osobną bibliotekę programistyczną, libmodplug.

Z powodu braku czasu autor tego programu na początku 2004 roku zrezygnował z jego dalszego rozwijania, udostępniając jego kod na zasadach GNU General Public License. Oznacza to, iż jest to znakomite, łatwo dostępne i przydatne wolne oprogramowanie. Nic, tylko brać!

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone