Prezi 3.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Prezi 3.2

Program properties
Rozmiar 4.88 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.prezi.com/
Licencja Freeware
Data wysłania 5.3.2012
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 691

Opis wydawcy

Prezi to oferowane m.in. w modelu chmury obliczeniowej (SaaS) oprogramowanie do tworzenia i przedstawiania prezentacji na tzw. wirtualnym płótnie, wykorzystujące platformę Adobe Flash i Adobe AIR.

Prezi zostało opracowane przez węgierskiego architekta Adama Somlai-Fischera jako narzędzie do wizualizacji architektonicznych. Prezi wykorzystuje pośrednictwo zoom (ZUI), który umożliwia użytkownikom powiększanie i pomniejszanie ich prezentacji oraz na wyświetlanie i poruszanie się pomiędzy poszczególnymi jego elementami po osiach w przestrzeni umownie oznaczanej jako 2.5D.

Prezi jest wykorzystywane jako platforma łączenia liniowych i nieliniowych informacji oraz jako narzędzie zarówno dla prezentacji w postaci swobodnej burzy mózgów jak i w modelu strukturyzowanym. Teksty, zdjęcia, filmy i treści innego rodzaje są umieszczane na płótnie (przestrzeni 2.5D), z możliwością grupowania w ramkach. Autorzy mogą następnie wyznaczać względną wielkość i wzajemne położenie wszystkich obiektów prezentacji, a także przemieszczać je i zmieniać ich rozmiar. W przypadku linearnych prezentacji można tworzyć predefiniowane ścieżki nawigacji podczas pokazu.

Prezi ma w zamyśle być narzędziem do intuicyjnego tworzenia i dzielenia się pomysłami poprzez wizualną narrację. Program jest często używany jako alternatywa dla zorientowanego na slajdy modelu PowerPointa, m.in. Światowe Forum Ekonomiczne obecnie (rok 2011) używa Prezi jako elementu swojej strategii medialnej i prezentacyjnej.

Program dostepny na licencji tzw. freemium.

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone