FluidSynth 1.1.5 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

FluidSynth 1.1.5

Program properties
Rozmiar 5.96 MB
Wydawca
Strona internetowa http://sourceforge.net/apps/trac/fluidsynth/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.4.2012
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 79

Opis wydawcy

FluidSynth, dawniej znany jako iiwusynth, to darmowy, open source'owy syntezator który przetwarza dane MIDI note do sygnału audio przy użyciu technologii SoundFont, bez konieczności korzystania z karty dźwiękowej kompatybilnej z SoundFont. FluidSynth może działać jako wirtualny urządzenia MIDI, może odbierać dane MIDI z dowolnego programu i przekształcać je w dźwięk praktycznie symultanicznie.

Oprogramowanie to pozwala także na to, by można było również odczytać formaty plików SMF (.mid) bezpośrednio. Na wyjściu, program może wysyłać dane audio bezpośrednio do urządzenia dźwiękowego do odtwarzania lub do pliku RAW lub Wave. Może też konwertować pliki SMF bezpośrednio do pliku audio szybciej niż w czasie rzeczywistym. Połączenie tych cech daje FluidSynth możliwość syntetyzowania danych MIDI z innej aplikacji bezpośrednio do głośników, syntetyzowania danych MIDI z innej aplikacji, nagrywanie wyjścia do pliku audio, odtwarzanie plików MIDI do głośników, konwersję pliku MIDI do cyfrowego pliku audio i wiele innych.

Rozmiar załadowanych elementów SoundFont jest ograniczony przez ilość dostępnej pamięci RAM. Dostępne jest osobne GUI dla FluidSynth, nazywające się Qsynth, które jest również open source. Oba są dostępne w większości dystrybucji Linuksa, a także mogą być skompilowane dla systemu Windows.

Program posiada obsługę mikrotonów. Został wykorzystany między innymi w projekcie MicrotonalISM. Rdzeń syntezatora jest napisany jak biblioteka C z dużym API.  

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone