DarwinBots 2.45.01 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

DarwinBots 2.45.01

Program properties
Rozmiar 15.63 MB
Wydawca
Strona internetowa http://wiki.darwinbots.com/w/Main_Page
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.4.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 51

Opis wydawcy

DarwinBots to oparty na open source symulator sztucznego życia, pierwotnie opracowany przez Carlo Comis. Program opiera się na wirtualnym środowisku, w którym liczba cyfrowych organizmów, zwanych botami, prowadzi interakcje, walcząc o zasoby, aby w końcu się rozmnażać i rozwijać. Jest to niezmiernie ciekawe, wręcz fascynujące oprogramowanie.

Darwinbots symuluje geny, które kontrolują zachowanie pojedynczego bot. Każdy gen ma odpowiedni czynnik potrzebny do aktywacji, ciała, które dyktują funkcję genu, oraz znacznik końcowy. Darwinbots nie symuluje pośrednich nośników informacji lub efektorów (RNA lub białek) i interakcje genów są minimalne. Boty o podobnym DNA uznają się za krewniaków, co ma wpływ na symulację.

Każdy bot ma poziom energii, który zwiększa poprzez karmienie się i zmniejsza poprzez aktywację zakodowanego działania. Metabolizm jest symulowany jako zużycie energii oraz produkcja odpadów. Bot może umrzeć, jeśli jego energia jest zbyt niska lub odpadów wokół nich jest zbyt dużo. Efektywność wykorzystania energii i gospodarki odpadami jest głównym selektywnym mechanizmem ewolucji. Ponadto, karmienie wymaga połączenia wzroku, ruchu, rozpoznawania celu i ataku, co sprawia, iż jest to bardzo złożone narzędzie.

Darwinbots to niezwykle złożone oprogramowanie, pozwalające graczowi na wejście w fascynujący świat ewolucji i doboru naturalnego. Jest to także na tyle ciekawe oprogramowanie, że zostało określone jako znakomita potencjalna platforma do symulowania zachowań komórek.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone