OpenXCom 0.4 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

OpenXCom 0.4

Program properties
Rozmiar 1.86 MB
Wydawca
Strona internetowa http://openxcom.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.4.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 110

Opis wydawcy

UFO: Enemy Unknown (X-Com: UFO Defense w USA) jest popularną grą strategiczną stworzoną przez spółkę Mythos / Microprose, gdzie gracz otrzymuje kontrolę nad organizacją X-Com, tajną globalną organizacją wojskowa, której celem jest odparcie ataku obcych na Ziemię i zniszczenie ich w zarodku.

OpenXcom jest open-source'ową reimplementacją silnika gry, publikowaną na licencji GPL i napisaną w C + + / SDL, która rozpoczęła się w lutym 2009 roku jako praca znudzonego studenta starego uniwersytetu, który za bardzo kocha X-Com. Ma na celu rozwiązanie obecnego problemu: oryginalny X-Com jest bardzo stary, zabudowany i zestarzał się w warstwie technicznej (ale nie rozgrywkowej!) bardzo nieprzyjemnie. Celem tego projektu jest przywrócenie wypróbowanego i prawdziwego charakteru oryginalnego X-Com bez żadnych problemów! Wszystkie te same grafiki, dźwięki i rozgrywka, ale z wykorzystaniem napisanego od podstaw zupełnie nowego kodu.

Cele stawiane sobie to między innymi naprawialność: by móc zagrać w grę natywnie bez potrzeby stosowania emulatorów lub fantazyjnych obejść, bez żadnych ograniczeń i błędów, które nękały oryginał. Koniec z limitem osiemdziesięciu przedmiotów, personelu, przepełnianiem finansowania, rozłączonymi obiektami, niedziałającymi elementami wyposażenia i wiele, wiele innych.

Kolejne cele to łatwe modyfikowanie gry, z możliwością wykorzystania zewnętrznych plików. No i oczywiście uniwersalność, pozwalająca na uruchomienie X-Com na dowolnej platformie.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone