Famulus 1.00.2b Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Famulus 1.00.2b

Program properties
Rozmiar 0.86 MB
Wydawca
Strona internetowa http://crzyinc.weebly.com/famulus.html
Licencja Freeware
Data wysłania 4.4.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 45

Opis wydawcy

Famulus to ciekawy program zadowalający użytkownikowi na szybki dostęp do określonych folderów i aplikacji poprzez wykorzystanie szybkich w użyciu skrótów i poleceń wpisywanych do niewielkiego okienka generowanego przez program. Jest to jedna z tych aplikacji, bez których można się spokojnie obejść, ale w miarę używania uzależniają od siebie, i to dość znacznie. Oczywiście, jest to program freeware.

Famulus to w zasadzie pojedynczy, prosty plik służący do uruchamiania aplikacji wskazanych przez użytkownika. Użytkownicy mogą uruchomić swoje ulubione programy, strony internetowe lub foldery za pomocą niestandardowych poleceń wpisywanych do małej przestrzeni roboczej generowanej przez program (to szumne określenie to po prostu okienko wpisywania poleceń), otwieranych poprzez wciśnięcie klawisza na klawiaturze numerycznej (domyślnie *, można dostosować). Pole poleceń pojawi się powyżej, wystarczy wpisać polecenie i Famulus rozpocznie powiązaną aplikację lub otworzy docelowy folder.

Polecenia mogą być dowolną kombinacją znaków alfanumerycznych, jak np. słowo lub skrót jak 'FF', aby uruchomić Firefoksa lub 'Word', aby uruchomić MS Word. Famulus pozwala także użytkownikowi uruchamiać wszystkie z regularnych poleceń systemu tak długo, jak poprzedzi się je symbolem @. Program, jak już wspomniano, jest bardzo prosty w obsłudze, lecz dzięki rozbudowanej funkcjonalności bardzo szybko staje się niezastąpiony. Ogranicza nas tutaj wyłącznie nasza inwencja.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone