Geany 0.21 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Geany 0.21

Program properties
Rozmiar 13.67 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.geany.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.4.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 39

Opis wydawcy

Geany jest małym i lekkim Zintegrowanym Środowiskiem Developerskim (Integrated Development Environment, IDE), opracowanym w celu zapewnienia małego i szybkiego IDE, które ma tylko kilka zależności od bibliotek i pakietów opracowanych przez inne osoby. Kolejnym celem miało być utworzenie tak niezależnego, jak to tylko możliwe, narzędzia, nie wymagającego specjalnego środowiska graficznego, jak KDE czy GNOME – Geany wymaga tylko bibliotek GTK2.

Niektóre podstawowe cechy Geany to chociażby automatyczne podświetlanie składni, kompilowanie kodu, autokompletowanie wpisów, tworzenie fragmentów zakończenia, auto-zamykanie znaczników XML i HTML, wskazówki do odnośników, wiele obsługiwanych typów języków programowania: Abc, ActionScript, Ada, ASM, C, C#, C++, CAML, CMake, Conf, CSS, D, Diff, Docbook, F77, Ferite, Fortran, FreeBasic, GLSL, Genie, HTML, Haskell, Haxe, Java, Javascript, LaTeX, Lua, Make, Markdown, Matlab, NSIS, Pascal, Perl, PHP, Po, Python, R, reStructuredText, Ruby, Sh, SQL, Tcl, Txt2tags, Vala, Verilog, VHDL, XML, YAML, listy symboli, kody nawigacji, szybkie kompilowanie i testowanie kodu, proste zarządzanie projektami, łatwe rozwijanie funkcjonalności programu za pomocą wtyczek i inne.

Geany nadaje się jest pracy pod kontrolą Linuksa, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, MacOS X, AIX V5.3, SolarisExpress i Windows. Bardziej ogólnie, powinien działać na każdej platformie, która jest obsługiwana przez biblioteki GTK. Tylko system Windows nie pozwala Geany wykorzystać niektórych funkcji.
Kod jest licencjonowany na warunkach licencji GNU General Public.  

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone