Scintilla 3.0.3 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Scintilla 3.0.3

Program properties
Rozmiar 1.17 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.scintilla.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.4.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 53

Opis wydawcy

Narzędzie o nazwie Scintylla (Scyntylla, póki co bez Charybdy) to wolne oprogramowanie open source'owe przeznaczone do edytowania kodu źródłowego z wykorzystaniem

Scintilla jest wolny kod źródłowy komponent edycji. Program posiada dostępny pełny kod źródłowy i licencję, która zezwala na stosowanie go w każdej wolnej produkcji, a także aplikacjach komercyjnych.

Scintilla zawiera, obok standardowych narzędzi edycji tekstu, także funkcje szczególnie przydatne podczas edytowania i debugowania kodu źródłowego. Należą do nich obsługa stylizacji składni, wskaźniki błędów, tłumaczenia połączeń itd. Margines ekranu może zawierać często stosowane znaczniki, takie jak te stosowane w debugerach, aby wskazać pułapki w kodzie i bieżący wiersz. Opcje stylistyczne są bardziej otwarte niż w wielu innych programach tego typu, co umożliwia korzystanie z czcionek proporcjonalnych, pogrubienia i kursywy, kolorów tła i czcionki oraz wielu innych.
SciTE to z kolei Scintilla: edytor tekst. Wbudowany aby umożliwić wykorzystanie trateScintilla, stał się szybko użytecznym edytorem obiektów generujących materiał do budowania i uruchamiania programów. Najlepiej nadaje się do pracy w prostych konfiguracjach, jak budowanie programów testowych i demonstracyjnych.
Rozwój Scintilli rozpoczął się wskutek prób usprawnienia edytora PythonWin. Po frustracji spowodowanych problemami w kontroli RichEdit w PythonWin, najlepszym sposobem pójścia naprzód było napisać nowy formant edycji. Największy problem z RichEdit to to, że traktuje stylizacje jako istotne trwałe zmiany w dokumencie i zapisywał je bezpośrednio w kodzie. Scintilla pozwala na wykorzystywanie stylizacji w pracy bez zapisywania jej w kodzie źródłowym.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone