Mendeley 1.3.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Mendeley 1.3.0

Program properties
Rozmiar 62.50 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.mendeley.com/
Licencja Freeware
Data wysłania 4.4.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 48

Opis wydawcy

Mendeley to darmowe oprogramowanie służące zarządzaniu, organizacji i dzieleniu się publikacjami naukowymi, publikowaniu naukowych statystyk i współpracy on-line. Łączy w sobie Mendeley Desktop: dostępny w systemach Windows, OS X i Linux czytnik plików PDF, posiadający także funkcje organizacji i zarządzania bibliografią, a także moduł iMendeley Web: internetowy serwis skierowany do naukowców.

Mendeley zostało założone w 2007 r., obecnie działa w Londynie. Pierwsza publiczna wersja beta programu Mendeley Desktop została udostępniona w sierpniu 2008 r. Mendeley zostało wyróżnione szeregiem nagród: Plugg.eu Europejski start-up roku, TechCrunch Europas Najlepsza społecznościowa innowacja przynosząca pożytek dla społeczeństwa 2009, a brytyjska gazeta The Guardian umieściła Mendeley na 6 miejscu na swojej liście stu najlepszych organizacji branży tech media.

A jakie cechy posiada program? Mendeley Desktop jest zbudowane w oparciu o biblioteki Qt. Jest dostępne dla systemów Windows, Mac OS i Linux. Oferuje automatycze wykrywanie metadanych dokumentów w formacie PDF, przechowywanie i synchronizację dokumentów (pomiędzy kilkoma komputerami i za pośrednictwem prywatnego konta on-line), czytnik plików PDF z możliwością dodawania notatek, zakreśleń i funkcją czytania w trybie pełnoekranowym, wyszukiwanie haseł w pełnym tekście dodanych dokumentów, możliwość tagowania dokumentów., organizowanie i automatyczna zmiana nazw przechowywanych dokumentów, automatyczne wstawianie przypisów i bibliografii w edytorach tekstu: Microsoft Word i OpenOffice, importowanie dokumentów i artykułów naukowych z innych stron internetowych (PubMed, Google Scholar itp.) za pomocą specjalnej skryptozakładki, obsługę metody COinS na stronie Mendeley, oraz możliwość importowania dokumentów ze stron zawierających metadane CoinS, możliwość dzielenia się i wspólnego oznaczania dokumentów w specjalnych kolekcjach, funkcje społecznościowe (kontakt z naukowcami o podobnych zainteresowaniach), statystyki czytelnictwa dotyczące poszczególnych artykułów, autorów i publikacji i inne. Program polecamy wszystkim naukowcom :)

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone