Coccinella 0.96.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Coccinella 0.96.2

Program properties
Rozmiar 6.35 MB
Wydawca
Strona internetowa http://coccinella.im/
Licencja Freeware
Data wysłania 5.4.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 50

Opis wydawcy

Program o nazwie Coccinella (od łacińskiego Coccinella, biedronka) to darmowy i wolny klient dla protokołów XMPP / Jabber w komunikacji internetowej. Jest to całkiem uniwersalny komunikator internetowy skierowany do użytkowników tych sieci, działający na wielu systemach operacyjnych i oferujący znakomitą uniwersalność i wszechstronność działania.

Program jest napisany w języku programowania Tcl / Tk, i działa zarówno na systemach na BSD, Linux i Mac OS X, jak i systemach takich jak Solaris, Windows i wszystkich innych platform, które obsługują Tcl / Tk. Mats Bengtsson, autor oprogramowania, opublikował je w 1999 roku, pod nazwa Table. Program został przemianowany jako Coccinella w 2003 roku.
Od strony technicznej, program oferuje takie możliwości jak MUC (Multi-User Chat), użycie animacji i połączeń szyfrowanych, konfigurowalny Design programu (Themes / Skórki), pełna obsługa standardu Unicode, interfejs użytkownika oparty na kartach, sygnalizowanie wydarzeń za pomocą określonych przez użytkownika dźwięków, obsługa VoIP przez XMPP-Jingle-extension, emotikony, gotowe powiadomienia, dostęp poprzez ikonę w zasobniku systemowym, avatary, transfer plików i wiele wiele więcej.
Dla użytkowników Mac OS X jest to też gratka o tyle, że program obsługuje funkcjonalność Growl, powiadamiania użytkowników. Sprawia to, iż jest to bardzo ciekawe i wszechstronne rozwiązanie dla każdego użytkownika potrzebującego komunikatora XMPP.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone