Psi 0.14 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Psi 0.14

Program properties
Rozmiar 16.99 MB
Wydawca
Strona internetowa http://psi-im.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 5.4.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 53

Opis wydawcy

Psi jest opartym na licencji GPL komunikatorem dla protokołu XMPP, w tym takich usług jak Google Talk, który wykorzystuje Qt. Program działa na Linuksie (i innych uniksopodobnych systemach operacyjnych), Windows i Mac OS X. oprócz XMPP obsługuje on także kilkanaście najbardziej popularnych protokołów komunikacji internetowej.

Ze względu na free / open-source nature PSI jest kilka osobnych projektów, tzw. fork, które okazjonalnie mogą zawierać funkcje, które mogą pojawić się w przyszłych oficjalnych wersjach Psi. Te oficjalne i nieoficjalne buildy są udokumentowane na ich zewnętrznej stronie wiki.

Celem projektu Psi jest stworzenie potężnego, a jednocześnie łatwego w użyciu klienta XMPP, który stara się ściśle przylegać do funkcjonalności XMPP i XEPs XMPP. Oznacza to, że w większości przypadków, Psi nie będzie realizować funkcję bez bycia akceptowanym standardem XMPP w społeczności. Zapewnia to jednak, że Psi będzie zgodny, stabilny i przewidywalny.
[Edytuj] Funkcje
Ponieważ XMPP pozwala na wykorzystywanie bramek do innych usług, , może również połączyć się z Yahoo! Messenger, AIM, Gadu-Gadu, ICQ i. NET Messenger Service. Inne usługi dostępne za firewall'em, obejmują RSS i Atom, wysyłanie wiadomości SMS do sieci komórkowych i prognozy pogody. Paczki z emotikonami są obsługiwane za pomocą formatu jisp .Wiele zestawów z emotikonami są dostępne, w tym te z AIM, iChat, i Trillian.
Psi obsługuje transfery plików między innymi XMPP klientów, i jest możliwe, aby wysłać lub odebrać pliki z innych sieci IM, jeśli użytkownik i serwery mogą to obsłużyć. Psi obsługuje także Kontakt i powiadomienie o pisaniu (która współpracuje z Yahoo!, MSN i kontaktów AIM).
Psi ma wbudowane wsparcie dla GnuPG szyfrowania wiadomości.  

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone