ScanTailor 0.9.11 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

ScanTailor 0.9.11

Program properties
Rozmiar 5.27 MB
Wydawca
Strona internetowa http://scantailor.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 5.4.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 57

Opis wydawcy

Narzędzie o nazwie Scan Tailor to interaktywne oprogramowanie służące do przetwarzania zeskanowanych stron i dodawanie do nich elementów, a także optymalizację. Jest to bardzo rozbudowany program open source'owy, pozwalający na naprawdę rozbudowane i wygodne przetwarzanie zeskanowanych stron w celu uzyskania optymalnej ich jakości.

Program ScanTailor wykonuje operacje, takie jak podział strony, wyrównywanie skrzywionych elementów, dodawanie oraz usuwanie granic i inne. Program działa w znacznej mierze automatycznie, bez ingerencji użytkownika: Podajemy mu surowe skany, a w zamian otrzymujemy strony gotowe do druku lub automatycznie razem montowane przez ScanTailor do pliku PDF lub DJVU. Skanowanie, optyczne rozpoznawanie znaków i montaż wielostronicowych dokumentów jest, niestety, poza zakresem tego projektu, ograniczając w pewnym stopniu jego zastosowanie.

ScanTailor jest wolnym oprogramowaniem (które jest czymś więcej niż tylko freeware). Jest napisany w C + + z Qt i wydany na warunkach Powszechnej Public License w wersji 3. Dostępna jest także, obok Windowsowej, także wersja na system operacyjny Linux.
Projekt ten rozpoczął się pod koniec 2007 roku i do połowy 2010 roku osiągnął jakość produkcji bez mała komercyjnej. Jest on przy tym używany nie tylko przez entuzjastów, ale także biblioteki i innych instytucji. Kilka książek przetwarzanych przez ScanTailoR, skończyło umieszczone na stronach Google Books, co stanowi znakomitą rekomendację tego oprogramowania.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone