Firebird 2.5.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Firebird 2.5.1

Program properties
Rozmiar 70.31 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.firebirdsql.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 5.4.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 44

Opis wydawcy

Firebird to bardzo rozbudowany system zarządzania relacyjnymi bazami danych zgodny ze standardem ANSI SQL-92; obok MySQL oraz PostgreSQL jest jednym z trzech najpopularniejszych, wolnych i ogólnodostępnych systemów zarządzania bazą danych.

Program oferuje również wiele elementów standardu SQL-99 orazSQL:2003. Działa w środowisku systemu operacyjnego Linux, Windows, Mac OS X i wielu innych, a także może być używany bez rejestrowania lub wnoszenia jakichkolwiek opłat w dowolnych zastosowaniach, również komercyjnych.

Serwer jest rozwijany na bazie kodu źródłowego serwera InterBase 6.0 udostępnionego przez firmę Inprise Corp (obecnie znana jako Borland Software Corp) w lipcu 2000 roku na podstawie licencji InterBase Public License 1.0. Możliwości programu to między innymi pełna obsługa procedur składowanych oraz wyzwalaczy, transakcje zgodne z ACID, integralność referencji, obsługa wielu wersji tego samego rekordu (ang. Multi Generational Architecture; MVCC), przy czym sam wymaga niewielkiej pojemności dysku do przechowywania plików kodu wykonywalnego serwera baz danych (ang. footprint). Program akże obsluguje wiele funkcji zdefiniowanych przez użytkownika - dołączanych w postaci bibliotek *.DLL lub *.so (UDFs) i posiada system zarządzania relacyjnymi bazami danych, który nie wymaga specjalistycznej wiedzy od użytkownika.

W domyślnej instalacji nie jest wymagana dodatkowa konfiguracja - wystarczy zainstalować i od razu można używać. Zatem jest to doskonałe narzędzie dla każdego administratora, a szczególnie tych mniej doświadczonych.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone