MediaWiki 1.18.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

MediaWiki 1.18.0

Program properties
Rozmiar 16.11 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.mediawiki.org/wiki/MediaWiki
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 5.4.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 41

Opis wydawcy

MediaWiki to potężne oprogramowanie typu wiki wykorzystywane przede wszystkim przez wszystkie Wikipedie i szereg innych projektów znajdujących się pod kuratelą Wikimedia Foundation, jak również innych projektów działających w pełni niezależnie. Jest to obecnie jeden z najlepiej rozwiniętych i najbardziej rozbudowanych standardów dla stron opartych na funkcjonalności wiki.

MediaWiki zostało napisane w PHP i jest rozpowszechniane na licencji GNU GPL; jako silnika bazy danych używa bazy danych MySQL, PostgreSQL lub Ingres. Do prezentacji wzorów matematycznych korzysta z silnika i języka TeΧ.

Oprogramowanie MediaWiki ma strukturę modułową i bez większych kłopotów może być modyfikowane i ulepszane przez rozszerzenia (ang. extensions), które dodają nowe funkcje widoczne dla użytkownika systemu jako nowe strony specjalne lub nowe możliwości znaczników wiki.

Osoby chcące stworzyć serwis w oparciu o MediaWiki mogą ją pobrać z repozytorium oprogramowania. Z MediaWiki korzysta wiele znanych serwisów niezwiązanych z Fundacją Wikimedia. Bardzo często są one prowadzone przez środowiska związane z ruchem Open Source. Można też stworzyć dla własnych celów lokalne środowisko wiki.

MediaWiki posiada bardzo dużą ilość samouczków, informacji i innych informacji niezbędnych dla rozwinięcia skrzydeł i postawienia serwera. Jest to jednocześnie jeden z najbardziej modularnych i łatwych do rozwijania systemów, pozwalający na szybkie modyfikowanie i rozwijanie. Dlatego polecamy, jeśli szukasz oprogramowania dla własnej wiki.


5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone