Kadu 0.11.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Kadu 0.11.2

Program properties
Rozmiar 5.37 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.kadu.net/
Licencja Freeware
Data wysłania 5.4.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 44

Opis wydawcy

Program o nazwie Kadu komunikator internetowy oparty na modułach, będący klientem protokołu Gadu-Gadu i Jabber/XMPP dla systemów Linux,BSD, Mac OS X i Windows. Kadu należy do grupy wolnego oprogramowania; jest to także program dostępny na warunkach licencji GNU GPL, zaliczany do grupy wolnego oprogramowania.

Czym charakteryzuje się Kadu? Jest to oparty o bibliotekę Qt zapewniającą obsługę różnych platform systemowych komunikator, oferujący w zasadzie wszystkie podstawowe funkcje oryginalnego programu Gadu-Gadu i do tego sporo nowych. podstawową zaletą jest brak reklam, a następnie obsługa wielu protokołów, przypisywanie kilku sieci do jednego kontaktu (połączona historia rozmów), dzielenie listy kontaktów na grupy, multilogowanie, wysyłanie SMS-ów do wszystkich polskich sieci, przesyłanie plików (DCC), rozmowy konferencyjne, wysyłanie i odbieranie obrazków w oknie rozmowy, animowane emotikony i obsługa zestawów dla oryginalnego Gadu-Gadu, szyfrowanie wiadomości z użyciem OpenSSL, powiadamianie o zdarzeniach dźwiękiem, dymkami, miganiem diody Scroll Lock na klawiaturze, wykonywaniem zewnętrznych poleceń, elastyczna konfiguracja wyglądu programu, pasków narzędziowych i zaawansowana konfiguracja kontaktów, a także zaawansowana konfiguracja połączenia z siecią (możliwość ustawienia adresu IP i portu serwera, ustawienie adresu serwera proxy).

Program może być dodatkowo rozwijany o dodatkowe możliwości za pomocą wtyczek oferowanych przez programistów. Słowem, jest to kompletny, i bardzo wszechstronny program do zarządzania naszymi kontaktami i komunikowania się za pośrednictwem Internetu.


5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone