ImagiNAC 1.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

ImagiNAC 1.1

Program properties
Rozmiar 48.83 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.nac.gov.pl/node/349
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 5.4.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 46

Opis wydawcy

ImagiNAC to stworzony przez Narodowe Archiwum Cyfrowe , rozbudowany program do masowego przetwarzania obrazów cyfrowych, w tym także skanów archiwaliów. Jest to pierwszy program komputerowy zbudowany i udostępniany przez instytucję administracji państwowej w Polsce na zasadach open source (licencja GPL) .

ImagiNAC to całkiem rozbudowane narzędzie, pozwalające użytkownikowi na masowe, seryjne przetwarzanie plików graficznych z rozbudowanymi możliwościami zarządzania nimi i wprowadzania modyfikacji, a także regulowania efektów przetwarzania, w tym określenia nazewnictwa plików wynikowych, przekształcanie przetwarzanych obrazów w takie sposoby jak zmiana rozmiaru, obracanie, odbicie lustrzane, dodawanie marginesu, zmiana rozdzielczości i DPI, transformacja kształtu obrazu względem osi pionowej lub poziomej, zawijanie obrazu, i zaawansowane metody przetwarzania, jak operacje na kolorach: zmiana nasycenia, kwantowanie, wyrównanie, negacja, normalizacja, dostosowywanie ostrości, kontrastu i jasności obrazu, dodawanie znaku wodnego lub tekstu z możliwością określenia ich przezroczystości i pozycji na obrazie i inne.

Program jest bardzo ciekawym i całkiem potężnym narzędziem i warto go wspierać, szczególnie, że jest to pierwsze tego typu programowanie i warto popierać takie inicjatywy rządowe. Jest to też znakomite narzędzie do masowego przetwarzania plików graficznych i archiwizowania np. naszych domowych archiwów dokumentów w formie cyfrowej.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone