FFmpeg 0.10.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

FFmpeg 0.10.1

Program properties
Rozmiar 15.63 MB
Wydawca
Strona internetowa http://ffmpeg.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 143

Opis wydawcy

FFmpeg to wieloplatformowy projekt open source, którego celem jest dostarczenie kompletnej platformy do nagrywania, konwertowania i przesyłania strumieniowego multimediów. Głównym komponentem zestawu narzędzi jest biblioteka libavcodec, która odpowiada za obsługę wielu popularnych kodeków.

Projekt stanowi w praktyce podstawę dla odtwarzaczy multimediów w wielu dystrybucjach Linuksa. W zależności od opcji wybranych podczas kompilacji FFmpeg jest udostępniany na licencji LGPL albo GPL. Nazwa programu pochodzi od połączenia słów MPEG - nazwy grupy standaryzującej - oraz FF, stosowanego w odtwarzaczach multimedialnych i oznaczającego szybkie przewijanie w przód. FFmpeg jest rozwijany na systemach Linux, ale kompiluje się praktycznie na dowolnych systemie operacyjnym, między innymi Mac OS X, Microsoft Windows i AmigaOS. Zasadniczo nie są tworzone konkretne wydania, programiści projektu zalecają stosowanie buildów opartych o główną gałąź drzewa SVN, która powinna być stabilna. W zależności od wyboru opcjonalnych bibliotek, oprogramowanie jest udostępnione na licencji GPL albo LGPL.

Sam projekt skłąda się z szeregu narzędzi, obsługiwanych z wiersza poleceń, co sprawia, iż jest to aplikacja którą najpełniej wykrozystają zaawansowani użytkownicy. Elementy to ffmpeg (narzędzie służące do konwertowania z jednego formatu do innego, pozwala też na nagrywanie z kart telewizyjnych), ffserver (serwer HTTP (RTSP w planach) do przesyłania strumieni audio i wideo na żywo, obsługiwane są też przesunięcia w czasie) i ffplay (prosty odtwarzacza multimedialnego bazującego na SDL i bibliotekach Ffmpeg). Jest to znakomite i niezwykle potężne narzędzie multimedialne, lecz skierowane do bardzo zaawansowanych użytkowników.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone