Evince 3.2.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Evince 3.2.2

Program properties
Rozmiar 31.25 MB
Wydawca
Strona internetowa http://projects.gnome.org/evince/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 59

Opis wydawcy

Przeglądarka Evince to prosta, lecz bardzo funkcjonalna przeglądarka dokumentów PDF, PostScript, DVI, TIFF przeznaczona dla środowiska graficznego GNOME, lecz dostępna także w wersjach na inne platformy, w tym platformę Windows. Stworzona została przez firmę Red Hat aby zastąpić programy takie jak GPdf, GGV czy Xpdf.

Evince pierwszy raz pojawiła się w GNOME 2.12 wydanym 7 września 2005 roku. Jest napisana w większości w języku C, a w małej części w C++. Evince powstała z przepisania kodu projektu GPdf, który nie jest już dłużej rozwijany. Jednocześnie cały projekt egzystuje w oparciu o ideę open source oraz licencję GPL, co oznacza, iż Evince jest wolnym oprogramowaniem.

Evince obsługuje jedno- i wielostronicowe formaty dokumentów, takie jak PDF (dzięki wykorzystaniu projektu Poppler), PostScript (dzięki wykorzystaniu projektu Ghostscript), wielostronicowy TIFF, DVI, DjVu przy użyciu DjVuLibre, a także prezentacje OpenDocument jeśli zbudowano z opcją –enable-impress, w ograniczonym stopniu pliki graficzne, a takżę niezwykle popularne formaty przechowywania komiksów, czyli .cbz i .cbr..

W przyszłości planuje się, by Evince obsługiwało także Microsoft PowerPoint przy użyciu libpreview. Pierwsze funkcjonalne wersje wtyczki są dostępne w wersji Alpha.

Program jest bardzo ciekawą opcją dla osób szukających niewielkiej, acz bardzo funkcjonalnej przeglądarki graficznej i do dokumentów, by pomogła im w pracy. Evince całkiem dobrze sprawia się w tej opcji, chociaż potrzebuje jeszcze pracy.

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone