e3 2.8 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

e3 2.8

Program properties
Rozmiar 10 kB
Wydawca
Strona internetowa http://freecode.com/projects/e3
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 46

Opis wydawcy

Narzędzie o nazwie e3 to mały edytor tekstu opublikowany na licencji GPL. Jest to wyjątkowo mały program nadający się dla każdego użytkownika i oferujący znakomitą wydajność jak na swój niewielki rozmiar. Dla każdej osoby potrzebującej niewielkiego, przenośnego edytora, zgrabny e3 będzie w sam raz.

Program wyróżnia się małym zużyciem przestrzeni dyskowej - jego rozmiary nie przekraczają 10 kilobajtów, dzięki czemu mieści się nawet na najmniejszych pamięciach USB i pozwala na swobodne korzystanie z jego możliwości w dowolnym właściwie miejscu. Należy tutaj zaznaczyć, iż e3 jest programem napisanym całkowicie w asemblerze, choć Istnieje jednak też wersja napisana w języku C o nazwie e3c. Sam edytor oferuje podstawowe funkcje arytmetyczne i edycyjne, które są wystarczające do wygodnego, swobodnego, bezproblemowego korzystania z programu w dowolny sposób. Edytor potrafi także emulować zachowanie klawiaturowe programów Emacs, NEdit, Pico, vi oraz WordStar.

Jako ciekawostkę dodamy, iż istnieje również drugi, starszy edytor o tej samej nazwie e3 pracujący na maszynach z systemem operacyjnym AIX firmy IBM. Oba projekty nie są ze sobą bezpośrednio powiązane.

e3 działa pod kontrolą następujących systemów operacyjnych:Linux, FreeBSD, OpenBSD, NetBSD, BeOS 5PE, Windows, QNX, AtheOS. Program polecamy osobom potrzebującym niewielkiego edytora tekstu jako tak zwanego niezbędnika, pozwalającego na edytowanie tekstu w dowolnych właściwie warunkach.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone