Courier-MTA 5.5.3 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Courier-MTA 5.5.3

Program properties
Rozmiar 5.57 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.courier-mta.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.5.2012
System
  • Windows 2000/Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 59

Opis wydawcy

Courier-MTA to open source'owy serwer poczty elektronicznej na licencji GPL, obsługujący protokoły komunikacyjne POP3, IMAP, SMTP, ESMTP, LDAP, TLS. Jest to bardzo rozbudowane narzędzie, pozwalające na szybkie i wydajne postawienie serwera pocztowego i wykorzystanie możliwości przezeń oferowane.

Jest wyposażony w moduł webadmin do zarządzania zdalnego poprzez własną stronę internetową. Obsługuje listy dyskusyjne, skrzynki pocztowe w formacie maildir oraz mailbox, a także wirtualnych użytkowników zarządzanych jego własną bazą, LDAP, lub bazą danych typu MySQL lub PostgreSQL. Zawiera pakiet Courier-MTA wraz z maildrop oraz Courier-IMAP. W obecnej wersji jest to pakiet oprogramowania mogący pełnić wszystkie funkcje serwera pocztowego. Cechą charakterystyczną tego projektu jest to, że jest on od początku do końca pisany przez jednego człowieka, przez co jego poszczególne elementy dobrze się integrują. Całość działa szybko i bezpiecznie oraz z przestrzeganiem wszystkich zaleceń zawartych w odpowiednich dokumentach RFC. Projekt ma budowę modularną, poszczególne moduły można w razie potrzeby wymienić na zamienniki z innych pakietów.

Courier-MTA może ponadto integrować się z pakietem AMaViS, skanerem antywirusowym ClamAV, programem antyspamowym SpamAssassin, posiada wsparcie dla czarnych list oraz SPF, co powoduje, że dobrze chroni konta przed spamem. Ma czytelne i zrozumiałe pliki konfiguracyjne, choć da się nim zarządzać również z poziomu przeglądarki WWW.


5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone