CSpace 127 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

CSpace 127

Program properties
Rozmiar 7.32 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.cspace.in/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 45

Opis wydawcy

Co to jest Cspace? CSpace stanowi platformę do bezpiecznej, zdecentralizowanej, opartej na zasadzie użytkownik do użytkownika, komunikacji przez Internet. Ideą platformy jest zapewnienie łączności użytkownik-serwis za pomocą prostej metody, podobnej do Sockets API connect (ip, port), z możliwością latwego rozwijania architektury przez zewnętrzne aplikacje.

Aplikacje zbudowane na podstawie CSpace mogą po prostu wykorzystać podstawową funkcjonalność (użytkownik, serwis), aby ustanowić połączenie. Platforma CSpace zajmuje się ustaleniem lokalizacji użytkownika i stworzeniem bezpiecznego, przyjaznego NAT / Firewallom połączenia. Dlatego deweloperzy aplikacji są zwolni z obciążeń przy nawiązaniu połączenia i może skupić się na rozwijaniu aplikacji. CSpace jest rozwijany w Pythonie. Używa OpenSSL Crypto, i Qt dla GUI, zaś sam program dostępny jest na licencji GPL.

A teraz pytanie za milion dolarów, jakie aplikacje są już dostępne wraz z Cspace? Otóż są to następujące aplikacje: czat tekstowy, transfer plików, zdalny pulpit (oparte na VNC) i inne. Niektóre z istotnych punktów CSpace to poza tym określona tożsamość użytkownika, tworzona z 2048-bitowych kluczy RSA dla każdego, co sprawia, iż każdy użytkownik jest jednoznacznie identyfikowany przez jego RSA klucza publicznego. Każdy użytkownik posiada listę kontaktów, która jest tylko listą kluczy publicznych znanych temu użytkownika. Użytkownik przypisuje nazwy do kluczy publicznych w swojej liście kontaktów. Aby pomóc w wymianie kluczy publicznych między użytkownikami, klucz serwera jest używany (trochę jak PGP serwerów głównych).
Dodatkową zaletą Cspace jest zdecentralizowana sieć oparta na Distributed Hash Table (DHT) w oparciu o protokół Kademlia. Kiedy użytkownik przejdzie online, mapowanie z jego klucza publicznego do jego adresu IP jest tworzone w DHT. CSpace rejestruje to za pomocą routerów, dzięki czemu użytkownik może odbierać połączenia, nawet jeśli znajduje się za NAT / Firewall.
Przyłącze procesów.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone