Audacious 3.2.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Audacious 3.2.2

Program properties
Rozmiar 3.61 MB
Wydawca
Strona internetowa http://audacious-media-player.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 53

Opis wydawcy

Program o nazwie Audacious to wielofunkcyjny, bardzo wygodny odtwarzacz multimedialny należący do wolnego oprogramowania, przeznaczony dla systemów operacyjnych opartych na standardach POSIX. Audacious jest odgałęzieniem projektu Beep Media Player 0.9.7.1., który jest dostępny także na systemy operacyjne oparte na standardzie Windows.

Autor programu, William 'nenolod' Pitcock zdecydował się na rozgałęzienie Beep Media Playera i stworzenie własnej, nowej wersji odtwarzacza po tym, jak jego twórcy wstrzymali prace nad nim na rzecz odtwarzacza BMPx. Jak podają sami twórcy Audaciousa, powodem stworzenia nowego projektu były odmienne koncepcje dotyczące wyglądu oraz przyszłego rozwoju odtwarzacza. Poza tym ich zdaniem Beep Media Player posiadał kilka poważnych błędów związanych z Unikodem oraz był mało przydatny dla użytkowników korzystających z mediów strumieniowych, co chcieli zmienić.

Audacious obsługuje skiny przeznaczone dla Winampa 2 oraz wizualizacje. Od wersji 2.x oprócz winampowego interfejsu dostępny jest też domyślnie nowy, znany jako GTKUI, oparty o GTK+.

Program domyślnie oferuje obsługę dla kodeków AAC, AAC+, ADPCM, ALAC, AY, CD-Audio, FLAC, GBS, GYM, HES, KSS, MIDI, MP3, Musepack, NSF, NSFE, RIFF, SAP, SPC, TTA, VGM, VGZ, Vorbis, VTX, ponad osiemnaście rodzajów formatu WAV, Wavpack oraz WMA. Obsługiwane formaty strumieniowe to MP3, Vorbis, FLAC, AAC, AAC+ przez IceCast/SHOUTcast oraz dowolny format obsługiwany przez HTTP. Połączenie wygodnego interfejsu z duża kompatybilnością czynią Audacious znakomitą alternatywą.

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone