AbiWord 2.8.6 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

AbiWord 2.8.6

Program properties
Rozmiar 117.19 MB
Wydawca
Strona internetowa http://abisource.com/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 4.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 35

Opis wydawcy

AbiWord jest wolnym oprogramowaniem i ogólnodostępnym procesorem tekstu rozpowszechnianym na warunkach licencji GPL, kompatybilnym i pozwalającym na pracę w systemach GNU/Linux ze środowiskiem GNOME, Mac OS X, Microsoft Windows i innych. Jest to bardzo ciekawy program, stanowiący interesującą alternatywę dla typowych programów do przetwarzania tekstu, jak programy wchodzące w skład pakietu Office, czy zestawu OpenOffice.

AbiWord był pomyslany początkowo jako komercyjny produkt firmy SourceGear Corporation, lecz ostatecznie firma zdecydowała, że program ten będzie rozwijany jako całkowicie wolny projekt oparty na open source i lecencji GNU Public Licence. Sam AbiWord posiada wiele filtrów dla formatów takich jak RTF, HTML, LaTeX i Microsoft Word. Macierzysty format pliku AbiWorda oparty jest na XML i stanowi ciekawą alternatywę dla popularnych systemow plików w formatach .doc lub .odt. Obecnie. trwają prace nad opracowaniem i przyjęciem uniwersalnego formatu wymiany danych OpenDocument, który obecnie obsługiwany jest przez znajdujący się wewnątrz programu filtr.

Wersja 1.0 programu AbiWord została wydana 19 kwietnia 2002 r., wersja 2.0 - 15 sierpnia 2003 r. Aktualna wersja stabilna procesora tekstu nosi numer 2.6.3 i posiada wbudowaną obsługę formatu OpenDocument.

Ciekawą, dużą zaletą AbiWord jest fakt, iż zawiera także wtyczkę do Wikipedii, pozwalającą na wyszukanie zaznaczonego słowa w encyklopedii i sprawdzenia jego znaczenia.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone