OpenRocket 12.03 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

OpenRocket 12.03

Program properties
Rozmiar 1.56 MB
Wydawca
Strona internetowa http://openrocket.sourceforge.net/features.html
Licencja Freeware
Data wysłania 14.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 4/5
  • Pobrań 65

Opis wydawcy

Program o nazwie OpenRocket to bardzo ciekawe narzędzie służące do tworzenia i symulowania modeli rakiet. Jest to program całkowicie wieloplatformowy, napisany w Javie, posiadający w pełni udokumentowane metody symulacji. Jest to także oprogramowanie open source, którego kod źródłowy jest dostępny na licencji GNU GPL.

Program posiada bardzo łatwy w obsłudze interfejs użytkownika, z widokiem położenia fragmentów rakiety, a także liczoną w czasie rzeczywistym informacjami takimi jak wysokość, prędkość i przyspieszenie od ciągłego symulacji wykonanej w tle, jak i pozwalający przybliżać się schematyczny widok rakiety z boku lub z tyłu, z obrotu wokół osi środkowej. Jeśli chodzi o budowanie rakiet, istotna jest mnogość dostępnych komponentów do wyboru, jak blacha trapezowa, eliptyczne formy i własne płetwy wspierane, wsparcie dla odwracania płetw (stabilizacja roll), inscenizacja i obsługa klastrów, jak i automatyczne obliczanie masy komponentów i CG na podstawie kształtu i gęstości

W kategorii symulacji, program oferuje pełne sześć stopień symulacji wolności, stabilności rakiety obliczanej za pomocą rozszerzonej metody Barrowman, automatyczną optymalizację projektowania, realistyczne modelowanie wiatru, czy analizę wpływu poszczególnych składników na stabilność, przeciąganie i toczenie rakiety.

Dane symulacyjne mogą być eksportowane do plików CSV do dalszej analizy

4/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone