Performous 0.6.1 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Performous 0.6.1

Program properties
Rozmiar 22.46 MB
Wydawca
Strona internetowa http://performous.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 17.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 48

Opis wydawcy

Performous jest open-source'ową grą rytmiczną, która obsługuje śpiew, gitarę / bas, perkusję a nawet taniec w jednym opakowaniu. Projekt rozpoczął się jako odmiana kodu Singstar w październiku 2006 r., ukierunkowana na obsługę C + + i Linuksa.

Dodawanie kolejnych elementów do gry jest rozplanowane na kilka lat i w 2009 roku pierwsze elementy gry zespołowej zostały dodane do gry z sukcesem. Kilka miesięcy później rozpoczęły się prace nad funkcją gry tanecznej i chociaż nie jest jeszcze kompletna, funkcja jest już dostępna w wersji rozwojowej gry.

Projekt był pierwotnie znany jako Ultrastar-ng, ale nazwa została zmieniona w wersji 0.3 w związku z dodaniem innych instrumentów i aby uniknąć nieporozumień, gdyż gra nie jest tzw. forkiem z UltraStar. Również od wersji 0.3 renderowanie grafiki jest oparta na OpenGL dającym wysoką wydajność nawet na wolniejszych komputerach. Różne formaty wideo tła są obsługiwane za pomocą FFmpeg.

Głównym elementem gry jest zasadniczo karaoke. Rozgrywka jest podobna do SingStar: gra analizuje wysokość głosu każdego śpiewaka i punktuje wydajność w oparciu o to jak wybrana piosenka była wykonywana. Performous nie próbuje klonować SingStara lecz posiada unikalne cechy, takie jak przewijanie nut, precyzyjny wyświetlacz wysokości śpiewu (falą ciągnącą się na ekranie), co pozwala graczowi śpiewać bez przerw i łatwo poprawić swoje wyniki.

Performous wykrywa głos korzystając z szybkiej transformaty Fouriera (FFT), ciekawego algorytmu post-processingu. System ten jest w stanie działać dobrze nawet w bardzo hałaśliwym otoczeniu, przy użyciu bardzo tanich mikrofonów.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone