Baldur's Gate 1.08 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Baldur's Gate 1.08

Program properties
Rozmiar 1.62 GiB
Wydawca
Strona internetowa http://www.gog.com/en/gamecard/baldurs_gate_the_original_saga
Licencja BOX
Data wysłania 17.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 43

Opis wydawcy

Klasyczna już obecnie gra fabularna Baldur's Gate to jedna z ciekawszych gier osadzonych w uniwersum Dungeons & Dragons, wyposażona w znakomitą implementację reguł rządzących druga edycją D&D, osadzoną w klasycznym (choć niektórzy nazwą go stereotypowym) świecie Zapomnianych Królestw, Forgotten Realms.

Baldur's Gate posiada interesującą fabułę, osadzającą nas w roli szybko osieroconego wychowanka mędrca Goriona z Candlekeep – jednak jak można się spodziewać po grze fantasy, prawda jest zupelnie inna i doprowadzi nas w wiele miejsc – w tym tytułowe Wrota Baldura. Po drodze gracz napotka dziesiątki przeciwników, od najemników, poprzez znane z uniwersum D&D potwory (oh, te Ankhegi...), po magowojowników, demony i setki innych stworzeń, chcących naszej krzywdy. Do walki z przeciwnikami otrzymujemy pokaźny arsenał broni opartej na średniowiecznej, od zwykłych do magicznych. Broń biała uzupełniona jest przez broń miotaną (proce, łuki, kusze), a całości dopełnia bardzo pokaźny arsenał różnych zaklęć, od prostych czarów ochronnych, po znacznie potężniejszą magię ofensywną. Historia jest ciekawa, choć świat może zostać przez niektórych uznany za sztampowy. Oczywiście, program jest dużo bardziej wolno rozwijający się niż taki na przykład Fallout, chociażby ze względu na rozmiar map znajdujących się w grze.

Gra jest całkiem nieźle rozbudowana i wyposażona w mody obecnie i jest dostępna za niewielką kwotę dziesięciu dolarów na serwisie GoodOldGames.com. Jako klasykę, polecamy!

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone