Klavaro 1.9.4 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Klavaro 1.9.4

Program properties
Rozmiar 7.81 MB
Wydawca
Strona internetowa http://klavaro.sourceforge.net/en/index.html
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 17.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 71

Opis wydawcy

Program Klavaro to open source'owy darmowy program służący do ćwiczenia bezwzrokowego pisania na klawiaturze. Program oferuje szeroką gamę możliwości, także z możliwością wprowadzania i korzystania z własnego obłożenia klawiatury i obłożeń bardziej efektywnych w aspekcie pisania (np. Dvorak).

Pisanie bezwzrokowe (inaczej pisanie dziesięcioma palcami lub pełnopalcowe) – system wprowadzania znaków na klawiaturze maszyny do pisania lub komputera. Pozycja poszczególnych klawiszy jest przy tym opanowywana tak, by kontrola czy sterowanie wzrokowe były zbędne.

Klawiatura w układzie programisty (QWERTY) powszechnie używana w Polsce utrudnia bezwzrokowe pisanie w języku polskim. W celu wpisania np. litery ł konieczne jest jednoczesne naciśnięcie klawisza AltGr i L, co wpływa negatywnie na osiąganą szybkość pisania. Szczególnie niedogodną okolicznością jest fakt domyślnego stosowania w tym celu w wielu systemach jedynie prawego klawisza Alt. Program Klavaro pozwala użytkownikowi na ćwiczenie pisania i opanowywanie układu klawiatury do tego stopnia, by umożliwić dużo szybsze pisanie na klawiaturze niż zwykle. Najważniejsze cechy Klavaor to internacjonalizacja, program obsługuje języki klawiatur takie jak angielski, arabski, Bangla / bengalski, baskijski, chiński, czeski, duński, niderlandzki, esperanto, francuski, galicyjski, niemiecki, węgierski, włoski, kazachski, norweski, polski, portugalski, rosyjski, hiszpański, szwedzki, ukraiński, urdu i Wietnamczycy, obłożenia qwert, Dvorak, QWERTZ, AZERTY, Jtsuken i AlphaGrip5, wspomniany redaktor klawiatury i bardzo szeroka gama ćwiczeń.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone