PKZIP Final Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

PKZIP Final

Program properties
Rozmiar 43.95 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.pkware.com/software/pkzip
Licencja Shareware
Data wysłania 17.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 39

Opis wydawcy

PKZIP to program do kompresji danych napisany przez amerykańskiego programistę Phila Katza, wykorzystujący do kompresji danych specjalny algorytm opracowany przez użytkownika. Jest to bardzo ciekawy shareware'owy program pozwalający na dość interesujące możliwości w zakresie kompresowania i archiwizowania danych.

Pierwsza wersja programu PKZIP została wydana w 1989 roku. Była dostępna w wersji DOS jako program wykonywany z wiersza poleceń oraz dystrybuowana na zasadzie shareware. Druga wersja programu PKZIP o nazwie PKZIP 2 została wydana przez firmę PKWARE (której właścicielem jest Phil Katz) i korzysta przy kompresji z algorytmu deflate. Format ZIP jest obecnie bardzo popularny w systemach Microsoft Windows oraz w Internecie, właśnie w wersji opracowanej przez Phila Katza. Jest to, bez dwóch zdań, jeden z najlepszych algorytmów tego typu dostępnych w sieci: i bardzo dobre narzędzie do kompresowania i archiwizacji danych w ogóle. Sam program posiada bardzo rozbudowane możliwości i trzeba go polecić, chociażby ze względu na rozbudowane opcje i dostępność darmowej wersji testowej. Interfejs jest bardzo wygodny, a nawet przyjemny w użyciu i bez problemu pozwala na wykorzystanie wszystkich wchodzących w skład programu elementów, bez najmniejszych problemów. Jest on także niewielki, szybki i bardzo wydajny. No i ma się świadomość korzystania z tzw. złotego standardu dla całego przemysłu komputerowego, a to już coś.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone