Eggdrop 1.6.21 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Eggdrop 1.6.21

Program properties
Rozmiar 1.17 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.eggheads.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 18.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 39

Opis wydawcy

Eggdrop to bot IRC-owy rozpowszechniany na zasadach GNU General Public LicenseL. Został napisany przez Robey'a Pointera w grudniu 1993 roku na użytek wojny na prowadzonym na jego serwerze kanale IRC, a następnie dalej rozwijany Eggheads.org.

Eggdrop to najstarszy bot IRC-owy, który jest wciąż rozwijany, działa na systemach Linux, *BSD, Solaris, Microsoft Windows, Mac OS X i innych, pozwala na rozszerzanie możliwości za pomocą skryptów w tcl i modułów w C, a także posiada wiele gotowych skryptów i modułów rozszerzających możliwości bota o dodatkowe funkcje. Jest przystosowany do pięciu największych sieci (Undernet, DALnet, EFnet, IRCnet i QuakeNet), posiada możliwość tworzenia sieci botów i współdzielenia informacji o użytkownikach, no i oczywiście kod źródłowy jest udostępnimiędzy botami, wynikających z niezgodności konfiguracji, a w szczególności z różnic w tzw. userlistach (zawierających listę praw poszczególnych użytkowników i botów). Userlista oraz pliki konfiguracyjne były utrzymywane w tajemnicy, aby utrudnić k, czyli dzięki połączeniu się przez telnet do serwera, na którym uruchomiony jest bot, pod odpowiednim portem, poprzez DCC CHAT lub ewentualnie przez zwykły CHAT.

 

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone