GNU Wget 1.11.4 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

GNU Wget 1.11.4

Program properties
Rozmiar 2.93 MB
Wydawca
Strona internetowa http://gnuwin32.sourceforge.net/packages/wget.htm
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 18.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 4/5
  • Pobrań 102

Opis wydawcy

GNU Wget to specjalny program służący do pobierania plików z Internetu za pośrednictwem protokołu HTTP lub FTP, dwóch najpowszechniej używanych protokołów internetowych. Jego cechą wyróżniającą jest stosunek możliwości do niewielkich rozmiarów.

Wget zaliczany jest do kategorii narzędziowych programów sieciowych. Należy do wolnego oprogramowania. Każdy może je używać, rozpowszechniać lub zmieniać na warunkach określonych w Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License), opublikowanej przez Free Software Foundation.  Program ma wiele funkcji ułatwiających pobieranie plików. Niektóre z nich to to, iż potrafi zagłębiać się rekurencyjnie w strukturę dokumentów HTML i drzew katalogowych FTP, tworząc lokalną kopię struktur katalogów podobną do istniejącej na zdalnym serwerze. Cechę tę można wykorzystać przy tworzeniu kopii lustrzanych (mirror) archiwów i stron głównych lub przy przeglądaniu sieci w poszukiwaniu danych, podobnie jak czynią to roboty WWW. Program Wget rozpoznaje polecenia zawarte w plikach robots.txt, zaś przy pobieraniu plików przez FTP dostępne jest posługiwanie się maskami nazw plików i tworzenie rekurencyjnych kopii lustrzanych. Wget umie odczytać znaczniki czasowe plików podawane przez serwery HTTP i FTP i lokalnie je zapisać. Potrafi zauważyć, że zdalny plik zmienił się od czasu ostatniego pobrania i automatycznie pobrać nową wersję. Dzięki temu Wget nadaje się do tworzenia kopii lustrzanych zarówno ośrodków FTP, jak i stron głównych. A są to tylko dwie z niezwykle długiej listy zalet...

4/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone