MLDonkey 3.1.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

MLDonkey 3.1.2

Program properties
Rozmiar 3.61 MB
Wydawca
Strona internetowa http://mldonkey.sourceforge.net/Main_Page
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 18.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 41

Opis wydawcy

MLDonkey to ciekawie napisany i znakomicie zaprojektowany klient sieci p2p obsługujący wiele różnych protokołów jak ed2k, Kad, BitTorrent, Direct Connect, FastTrack, Gnutella i inne. Oryginalnie napisany jako aplikacja pod Linuksa, aktualnie istnieją wersje pod systemy Unix/Linux, Windows, Mac OS, co sprawia, iż jest on jednym z najlepszych, najbardziej rozwiniętych i co tu dużo mówić, znakomitych programów swojego typu.

Program uruchamiany jest jako proces bez żadnego interfejsu użytkownika, dlatego obsługiwany musi być poprzez interfejs zewnętrzny – WWW w oknie przeglądarki, telnet, bądź poprzez dedykowane aplikacje GUI (graficzne interfejsy użytkownika). Takie rozdzielenie funkcji odpowiedzialnych za komunikację z sieciami p2p od interfejsu umożliwia obsługę tego programu uruchomionego na innej maszynie poprzez sieć w taki sam sposób jakby działał on lokalnie. Aplikacja napisana jest w języku programowania Objective Caml, rozpowszechniana na licencji GPL Co oznacza to tak na zdrowy chłopski rozum? Ano, oznacza to, iż program generuje niewielkie obciążenie systemu (może działać stabilnie nawet na komputerze klasy Pentium I), wiele zaawansowanych opcji konfiguracyjnych, no i oczywiście wyżej wspomnianą możliwość obsługi przez sieć (zdalny dostęp do programu z innego komputera). Oczywista jest obsługa wielu sieci p2p. Wadą może być nieco skomplikowany sposób instalacji i konfiguracji: jest to po prostu program skierowany do bardziej zaawansowanego użytkownika, który dobrze wie, czego tak naprawdę potrzebuje i czego oczekuje.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone