BitComet 1.32 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

BitComet 1.32

Program properties
Rozmiar 9.18 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.bitcomet.com
Licencja Freeware
Data wysłania 18.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 50

Opis wydawcy

BitComet to ciekawa aplikacja kliencka sieci BitTorrent, oferująca bardzo ciekawą funkcjonalność i agresywne, wysokiej prędkości pobieranie torrentów. Niestety sprawia to, iż BitComet jest nielubiany przez wielu internautów, a nawet bezpośrednio blokowany na trackerach torrentowych. Nie zmienia to jednak faktu, iż dla prawdziwego Żeglarza Cyfrowodów Internetowych jest to jak znalazł.

Wśród najważniejszych funkcji BitComet można wymienić m.in. pobieranie kilku plików jednocześnie, możliwość wyboru plików w ramach jednego torrenta, możliwość oglądania ściąganych plików, nawet jeśli nie są kompletne, ustalanie priorytetów i kolejki pobierań. Są to jednak funkcje plus minus standardowe. Dodatkowe, ciekawsze funkcje to między innymi bardzo rozbudowana obsługa sieci DHT, omijanie zapór sieciowych i NAT-ów, wbudowany czat z innymi użytkownikami, możliwość filtrowania adresów IP, zgodna ze standardem eMule oraz funkcja BCTP Link – aby zacząć ściąganie wystarczy link z infohashem, niepotrzebny jest plik torrent.

Wprowadzenie DHT w wersji 0.59 w BitComet zmniejszyło sens istnienia prywatnych trackerów.

DHT pozwalała ściągać pliki pomiędzy użytkownikami BitComet, jeżeli tracker jest nieczynny lub nie odpowiada na żądania klienta, plik torrent został umieszczony na publicznych stronach WWW lub przesłany w inny sposób do osób zainteresowanych. Większość prywatnych trackerów utrzymuje się z opłat za rejestrację nowych użytkowników, datków od użytkowników, lub reklam, lecz dzięki opcji DHT można było używać identycznych plików torrent ściągniętych z publicznych stron WWW bez żadnej rejestracji, ani innych restrykcji w ściąganiu plików wprowadzonych przez właścicieli prywatnych trackerów.

Żeby temu zapobiec administratorzy prywatnych trackerów zaczęli blokować użytkowników BitComet. W wersji 0.61 zmieniono działanie programu w ten sposób, że jeżeli BitComet wykryje, że torrent jest prywatny to nie będzie używał dla niego sieci DHT. Mimo tej zmiany klient jest wciąż blokowany na wielu trackerach.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone