Zero Install 1.7 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Zero Install 1.7

Program properties
Rozmiar 58.59 MB
Wydawca
Strona internetowa http://zero-install.sourceforge.net
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 17.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 70

Opis wydawcy

Zero Install jest zdecentralizowanym systemem instalacji oprogramowania dostępnym na licencji LGPL. Pozwala programistom na publikowanie programów bezpośrednio z własnych stron internetowych, przy jednoczesnym wspieraniu funkcji znanych z centralnych repozytoriów dystrybucji, takich jak bibliotek, aktualizacji automatycznych i podpisów cyfrowych.

Co to oznacza? 0Install pozwala na tworzenie samorozpakowujących się pakietów programów, oraz definiowanie samodzielnie każdego kroku instalacji. Jest to jeden z najciekawszych programów jaki może mieć programista, dający pełną, stuprocentową kontrolę nad programem i jego instalacją (a właściwie jej nieobecnością). 0install nie definiuje nowego formatu pakowania; niemodyfikowane tarballe lub archiwa ZIP mogą być użyte przy tworzeniu pakietu. Zamiast tego definiuje format XML metadanych, używany do opisu tych pakietów, a także zależności między nimi. Pojedynczy plik metadanych może być używany na wielu platformach (np. Ubuntu, Debian, Fedora, openSUSE, Mac OS X i Windows).

0install posiada również kilka ciekawych funkcji, nie często spotykanych w tradycyjnych menadżerach pakietów. Na przykład, będzie dzielić bibliotek w miarę możliwości, zawsze pozwala zainstalować wiele wersji pakietu równolegle gdy istnieje konflikt wymagania. Należy tutaj zaznaczyć, iż instalacja jest zawsze efektem ubocznym-free (każdy pakiet zostanie rozpakowany do własnego katalogu i nie będzie tykać współdzielonych katalogów, np. / usr / bin), co czyni go idealnym do stosowania technologii Sandbox i wirtualizację.

Jak wynika z powyższego, jest to program raczej dla bardzo zaawansowanych użytkowników.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone