Adium 1.5 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Adium 1.5

Program properties
Rozmiar 12.21 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.adium.im
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 17.5.2012
System
  • Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 41

Opis wydawcy

Adium jest darmowym i opartym na otwartym kodzie źródłowym komunikatorem internetowym przeznaczonym na platformyMac OS X, napisane przy użyciu Mac OS X Cacao API, rozpowszechniany na licencji GNU GPL i opracowany przez zespół Adium. Jest to obecnie jeden z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejszy komunikator internetowy na rynku.

Oparty na bibliotece protokołu libpurple, Adium może podłączyć się do dowolnej liczby kont na dowolnej kombinacji obsługiwanych komunikatorów (patrz niżej), a następnie rozmawiać z innymi osób korzystającymi z tych usług. Program oparty jest na Open Source, więc każdy może zobaczyć jak działa Adium i poprawić go. Adium oferuje także zachwycający UI (serio!), kartowane okna rozmowy, pełną integrację z Mac OS X z wykorzystaniem funkcjonalności książki adresowej, scalanie kontaktów tak, że każdy reprezentuje osobę, a nie konta, zaawansowany system zdarzeń (w tym powiadomień Growl), szyfrowanie OTR, transfer plików i wiele więcej.

Lista obsługiwanych protokołów to XMPP (Jabber), wraz z Google Talk, LJ (LiveJournal) Talk, Facebook Chat, Gizmo5, MSN Messenger, AOL Instant Messenger (AIM), wraz z MobileMe (dawniej Mac), Yahoo! Messenger,, Yahoo! Japan Messenger, ICQ, Bonjour, kompatybilny z iChat, Twitter, IRC, MySpaceIM, Gadu-Gadu, IBM Lotus Sametime oraz Novell GroupWise.

Adium dostępny jest w ogromnej ilości dwudziestu siedmiu w pełni zlokalizowanych wersji językowych. Nieźle, co? A całość jest bardzo wygodna i bardzo, bardzo wygodna w obsłudze. Nie pozostaje nic innego jak tylko powiedzieć Tak zielonej kaczce i zainstalować na Macu.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone