Arianne 1.0 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Arianne 1.0

Program properties
Rozmiar 122.07 MB
Wydawca
Strona internetowa http://arianne.sourceforge.net/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 17.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 34

Opis wydawcy

Arianne jest rozbudowanym, open source'owym oprogramowaniem, które obejmuje multiplayerowe ramy gier online i łączy je z silnikiem do rozwijania gier rozgrywanych w podziale na tury oraz w czasie rzeczywistym. Arianne stała się podstawą dla wielu bardzo ciekawych gier i projektów o tym rzadkim, old schoolowym rysie.

Program Arianne został założony w 1999 roku i rozwinął się z małej aplikacji napisanej w pseudo-C + + w potężną, rozbudowaną, ale prostą w użyciu i założeniach aplikację Marauroa, działającą na platformie Java. Cóż, jaki może być inny efekt, gdy, od początku, kluczowym pojęciem w centrum rozwoju Arianne była zasada KISS: Keep it simple, stupid!

Co to jest Marauroa pytacie? Marauroa jest całkowicie napisanym w Javie przy użyciu wielowątkowej architektury serwera z zorientowanym na grę sieciową protokółem TCP, elementami MySQL i H2 opartymi na silniku trwałym i elastycznym. Sam system gry jest agnostyczny co do gatunku tworzonej gry: jest on całkowicie elastyczny i modyfikowalny przez twórców gier.

Dodatkową zaletą Arianne jako platformy do tworzenia gier jest bardzo aktywna społeczność, gotowa pomóc każdemu użytkownikowi szybko i z ochotą. Sprawia to, iż tworzenie gier może i jest trudne, ale nie niemożliwe. Inną zaletą jest ogromna kompatybilność Arianne z dostępnymi na rynku programami i innymi elementami oraz otwartość implementowanego systemu gry, pozwalającemu na tworzenie każdej gry, od strategii po klasyczne RPG. Sprawia to, iż jest ona idealnym wyborem dla każdego bardziej zaawansowanego twórcy gier komputerowych.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone