Swish 0.6.2 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

Swish 0.6.2

Program properties
Rozmiar 6.79 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.swish-sftp.org/
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 17.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 41

Opis wydawcy

Program o prostej, łatwej do zapamiętania nazwie Swish to niezwykle rozwinięta aplikacja pozwalająca użytkownikowi na łączenie się bezpośrednio z dyskiem twardym innego komputera za pomocą połączenia sieciowego i pobieranie zawartości dysku bez potrzeby fizycznej obecności przy komputerze. Program wykorzystuje do tego celu znakomity protokół SFTP.

Co oznacza protokół SFTP? SFTP (ang.) SSH File Transfer Protocol to specjalny protokół komunikacyjny typu klient-serwer, który umożliwia przesyłanie plików poprzez sieć TCP/IP. Przesyłając plik przy użyciu protokołu FTP uzyskujemy dobre przepływności, ale nie zyskujemy bezpieczeństwa – nasze hasła i dane nie są szyfrowane podczas przysyłania, co potencjalnie stwarza zagrożenie ich kradzieży. Znaczną poprawę bezpieczeństwa przynosi protokół SFTP, który nie wymaga obecności serwera FTP, a przesyłane dane są szyfrowane z wykorzystaniem klucza szyfrującego.

SFTP nie powinien być mylony z protokołem FTPS, który jest rozszerzeniem protokołu FTP.

Swish jest znakomitym programem w tej kategorii, lepszym od często używanego WinSCP. Jest to niesamowicie przydatne narzędzie (dla osób potrzebujących takowego, oczywiście), pozwalające na bezpośrednie łączenie się z docelowym dyskiem dzięki integracji z eksploratorem Windows i udostępnieniem dysku przez sieć. Jest to bardzo przydatna funkcja, pozwalająca na znaczne przyspieszenie pracy i tempa pobierania. Sprawia to, iż Swish można polecić jako znakomitą alternatywę dla wyżej wspomnianego programu.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone