FreeNAS 8.0.4 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

FreeNAS 8.0.4

Program properties
Rozmiar 103.52 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.freenas.org
Licencja GNU GPL (GNU General Public License)
Data wysłania 17.5.2012
System
  • Windows Xp/Xp x86_64/Vista/Vista x86_64/7/7 x86_62, Mac OsX
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 5/5
  • Pobrań 149

Opis wydawcy

FreeNAS jest Open Source platformą do przechowywania danych opartą na FreeBSD i wspiera dzielenie się plikami pomiędzy systemami Windows, Apple i uniksopodobnymi FreeNAS 8 obejmuje ZFS, który łączy wysoki stopień efektywności magazynowania i systemy plików oraz zarządzanie w jednym elemencie.

FreeNAS 8 ma naprawdę duży zestaw funkcji, dlatego skupimy się tylko na niektórych z nich. Thin Provisioning to kolejny doskonały dodatek do FreeNAS. Thin Provisioning umożliwia administratorowi przydzielić użytkownikom więcej miejsca niż fizycznie istnieje w systemie. W połączeniu z ZFS, pozwala to na szybkie zarządzanie dużymi pulami danych. Opcja Remote Replication pozwala skopiować migawkę danych (snapshot) na serwerze i zachować, dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa danych.

FreeNAS jest przy tym oparty na FreeBSD 8.x, i będzie aktualizować się na bieżąco z projektu FreeBSD. Jeśli użytkownicy wolą korzystać z wiersza poleceń, nie ma problemu! Dzięki oparciu na FreeBSD, program zapewnia także te same opcje dla wsparcia sterowników.

Jeśli dane zostaną jednak (jakoś) zgubione, FreeNAS ułatwia przywrócenie ich z wykonanej wcześniej migawki. Dzięki funkcji okresowego wykonywania zrzutów danych. Jednak jedną z najważniejszych cech jest pełne wsparcie dla systemu plików ZFS. ZFS obejmuje ochronę integralności danych, praktycznie nieograniczone limity rozmiaru migawek, automatyczną naprawę danych, RAID-Z i więcej. ZFS jest w pełni open-source i jest to świetny sposób na przechowywanie i zarządzanie ważnymi plików. Sprawia to, iż projekt jest niemalże fenomenalnie użyteczny.

5/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone