RootkitRevealer 1.71 Pobierz

Choose your language:

  1. PL
  2. EN

Pobierz pliki

You are here:

RootkitRevealer 1.71

Program properties
Rozmiar 0.21 MB
Wydawca
Strona internetowa http://www.microsoft.com/
Data wydania 18.10.2011
Licencja Freeware
Data wysłania 18.10.2011
System
  • Windows 2000/Xp/Vista/7
W kategorii
Powiadom znajomego
  • Ocena redaktora 4/5
  • Pobrań 112

Opis wydawcy

Aplikacja RootkitRevealer przeznaczona jest do wykrywania potencjalnie groźnego oprogramowani typu rootkit, na co wskazuje nazwa aplikacji. Oczywiście samo wykrycie nic nie daje, dlatego funkcja przeznaczona do bezproblemowego usunięcia szkodnika, została dodana do podstawowych założeń, jakie spełniać ma aplikacja.

Program wyszukuje podmienione wpisy do rejestru czy podejrzane pliki systemu Windows. Złośliwe oprogramowanie może działać w trybie pracy użytkownika, bądź w jadrze systemu. Wcześniej informuje nas o całej zaistniałej sytuacji, wyświetlając zaraz po skanowaniu listę podejrzanych rzeczy. Możemy bez problemów usunąć szkodnika, jednak trzeba przyznać iż tego typu aplikacje wykrywając podejrzane wpisy, mylą się(w małym stopniu) na rzecz prawidłowego oprogramowania, co może być fatalne w skutkach. Zalecamy więc o ostrożność i małe rozeznanie w temacie.

Odwiedzając stronę www.rootkit.com znajdziemy całą listę szkodliwych rootkitów, z którymi z pełnym powodzeniem radzi sobie RootkitRevealer.

Obsługa z założenia nie jest problematyczna i z pewnością nie sprawi problemów początkującym użytkownikom. Zaleca się jednak do stosowania aplikacji przez osoby z odpowiednią wiedzą, gdyż nie umiejętne korzystanie z aplikacji, może doprowadzić do sporych problemów związanych z przypadkowym usunięciem dobrego pliku bądź wpisu.

Warto podkreślić iż twórcą RootkitRevealer jest sam Mark Russinovich, który sam przyczynił się do wykrycia bardzo groźnego rootkita (instalował się w systemie DRM firmy Sony).

4/ 5stars

Recenzje użytkowników

comments powered by Disqus

Przed opublikowaniem komentarza,

upewnij się, że nie narusza on netykiety oraz regulaminu serwisu softcoffee.net. W szczególności nie powinny one zawierać wulgaryzmów ani treści obraźliwych, zakazanych przez prawo lub godzących w dobre imię serwisu. Redakcja softcoffee.net zaznacza przy tym, iż wszystkie komentarze są wyłączną własnością osób je publikujących i nie ponosi odpowiedzialności za ich zawartość.

Ostatnio wyszukiwane

Copyright © Softcoffee.net 2003-2014 Wszystkie prawa zastrzeżone